השמיים הם הגבול, כשמשלבים רצון לתת ורצון ללמוד!

השמיים הם הגבול, כשמשלבים רצון לתת ורצון ללמוד!

בואו להכיר את התדמית החדשה של בית הספר, שתגרום לכם לרצות ללמוד שם ולרצות שהילדים שלכם יממשו את הפוטנציאל האמיתי שלהם.
מה לא אמרו עליהם? השוליים של החבר'ה, עבריינים, טיפשים – אבל כל זה, פשוט לא נכון.
האבחנה הדקה הזו בין ילד שלא נמצא במסגרת הנכונה לבין ילד שלא יכול לא מתבצעת בצורה נכונה.

ציון ביטון מנהל בית הספר "עמל טכנולוגי" החל את תפקידו לפני כ- 3 שנים ונתקל במסגרת מקובעת של מורים ותלמידים שמסתובבים בתחושה "כאילו התייאשו מהם" מסביר. אבל לאט לאט, עם הרבה אהבה, תמיכה ובעיקר סדר והבנה, הרים ביטון את בית הספר וגרם לו להיות מקום שבו מחכה לתלמידים הכל וכיום אין להם שום סיבה לברוח.

 

כבר בצורה שבה הוא מדבר אפשר לראות את השמחה וההתלהבות בעיניים, שמתבטא גם בתלמידים שפגשתי במסדרונות. בתור בני נוער, דמיינו שאתם מקבלים שלום בבוקר ולא צעקות, שאלות על מה שלומכם ולא על למה עשיתם מה ואיך, כל זה – יוצר סביבה נעימה יותר להיות בה.

"בשביל שיבינו שנעשה כאן שינוי, צריך לשנות את הנראות, להביא הוכחות" מספר לנו המנהל ביטון "בעזרת כיתות חכמות, לוח חכם, יצרתי פינה עם פופים ואווירה שהתלמידים יוכלו לנוח בה, אנחנו מבצעים שיפוצים למען כל המגמות – מהמוסך של מגמת אוטוטרוניקה ועד המספרה הקהילתית שנבנית למגמת הקוסמטיקה."

 

"צריך לייצר אווירה חיובית. כל החיים גרמו להם להרגיש כמו כישלון, אז אנחנו ניתן להם את ההצלחה. אלו ילדים לא פשוטים, אז יוצרים לכל אחד חליפה שמתאימה לו."

אז מה יש בבית הספר? מגמת אוטוטרוניקה – שבעצם מלמדים את מקצועות המוסך והרכב, מגמת קוסמטיקה שכוללת שיעורי איפור עם ריקי מסס הידועה, מגמת מנהל, מגמת ניהול מערכות משרד וכמובן אם התלמידים מעוניינים, בנוסף לתעודת המקצוע, הם יכולים גם לקבל תעודת בגרות מלאה.

אז מה אתם אומרים, אולי נשאיר את הסטיגמות בצד, ונבין שכל נער ונערה הם מיוחדים ויכולים לקבל את מה שהם הכי צריכים, בדרכים שונות?

 

לכתבה המלאה באתר אשדודנט