כל הכבוד לצה"ל!! כל הכבוד לתלמידי עמל אשדוד!!

תלמידי כיתה יא' של בית הספר יצאו לשבוע גדנ"ע, בו למדו להכיר את הצבא, מאפייניו ודרישותיו וחזרו עם מעט פחות שעות שינה אבל עם הרבה יותר חוויות ומחויבות.

צה"ל קורא – תלמידי עמל אשדוד מגיעים.

עם צאת חג החנוכה, עלו תלמידי ותלמידות כיתות יא' בבית ספר עמל אשדוד על מדים ויצאו לשבוע התנסות גדנ"ע בבסיס האימונים בשדה בוקר בדרום הארץ.

הבסיס הוקם בשנת 1962 כחלק מחזונו של ראש הממשלה הראשון דוד בו גוריון, שרצה לקרב את בני הנוער הישראלים אל הצבא הצעיר של אותה התקופה ומאז הוא משמש את חיל הגדנ"ע (גדודי נוער עברי), אשר תפקידו להעלאת המוטיבציה בקרב תלמידי כיתות יא' לקראת שירותם הצבאי וכמתווך המציג בפני בני הנוער את מהות הצבא ותפקידיו.

במהלך שבוע הגדנ"ע חוו התלמידים שגרת חיים צבאית מלאה הכוללת:
משמעת, תכנים צבאיים, לו"ז צפוף וקפדני, שדאות, אימונים בכלי נשק ועוד אלמנטים מסעירים.

מפקדי הקורס הצביעו בעת סיומו, על היכולות הרבות של תלמידי עמל אשדוד ועל כך שמטרות השבוע והקורס הושגו במלואם
וכי המשתתפים והמשתתפות, קיבלו מידע יקר מפז לגבי גיוסם העתידי לצה"ל.

תלמידת מגמת 'עיצוב שיער' ירין כהן, שהשתתפה בקורס, ציינה: "כעת אני מבינה טוב יותר את המילה הגדולה "צבא" וכיצד אני יכולה לתרום לו וללמוד ממנו.
אני רואה יתרון גדול בהשתתפות בשבוע שכזה, אשר מעבר לחוויה והכיף שבו, מעניק כלים חשובים לפני ולקראת הגיוס שיסיעו לנו בהמשך".

מנהל בית הספר עמל אשדוד, ציון ביטון הוסיף: "ברוח השבוע הצבאי, אני מבקש להצדיע לתלמידים שהשתתפו בשבוע הגדנ"ע וגילו מוטיבציה רבה, שזכתה להוקרת המפקדים. אנו בבית הספר רואים חשיבות בשיעורי גיוס גבוהים מאוד של תלמידנו ופועלים רבות בתחום זה של הנגשת הצבא לנערים והנערות.
יתרה מזו לתלמידי בית הספר עמל אשדוד יתרון רב לקראת גיוסם בצה"ל, שכן רבים מהם מבוקשים ומחוזרים ע"י הצבא לתפקידים נחשקים ומרתקים, אשר יכולים לשלב את הידע והניסיון מתחום הלימודים שלהם בבית הספר"

 
לצפייה בתמונות והחוויות משבוע הגדנ"ע – עמוד נוח.